Spor ve Sağlık

Spor, yaptıkça bizi zinde tutan naçizane bir etkinliktir. Spor yaparken enerji harcarız ve bu enerji vücudumuzdaki hücrelerin yenilenmesine neden olmaktadır. Spor yapan insanlar kendilerini her zaman sağlıklı hissetmedirler çünkü spor onların sağlıklarına fayda etmektedir.

Spor yapmak sadece futbol ya da basketbol oynamak değildir. Hareket etmek, düzenli koşmakta spor yapmak kadar sağlık vermektedir. Örneğin günlük yapacağınız 30 dakikalık hafif tempolu bir yürüyüş sizi yormayacak tam tersine sizi formunuza sokacak ve sağlıklı olmanzıa sebep olacaktır.

Spor Yapmak İçin Yapılabilecekler:

  • Hergün yürüyüş yapılabilir.
  • Evde şınav çekilebilir.
  • Arkadaşlarınızla haftasonu halı saha maçı ayarlayabilirsiniz.
  • Semtinizde bulunan ücretsiz basketbol sahalarına giderek çocuklarınızla basketbol oynayabilirsiniz.
  • Tenis kurslarına yazılarak hafta sonu eğitmen eşliğinde tenis dersi alabilirsiniz.

Ayrıca çocukların da spor yapması yetişkinler kadar önemlidir. Çocuklar ebeveynlerinin sözlerinde olacağı için onları yönlendirmek sizin elinizde olacaktır. Çocuklarınızı spor kurslarına yazdırarak geleceğe dair onlara güzel yönler çizebilrisiniz. Ayrıca okullarda bulunan ücretsiz spor kurslarına da katılarak onların gelişime katkı sağlayabilirsiniz.

Hatırlatmak isteriz ki Avrupa’da her genç mutlaka bir adet spor dalı ile uğraşmaktadır. Ve Avrupa’nın sağlık oranı bir hayli yüksektir. İşte bunun en önemli sebelerinden biri de düzenli spor yapmalarıdır. Düzenli spor yapmak sağlıklı olmak için yetmeyecektir. Bunun yanında düzenli olarak da beslenmelisiniz. Beslenme ve düzenli sporu düzgün ve kuralına uygun şekilde yaparsanız hem sağlıklı bir birey olursunuz hem de vücudunuz gelişebilir.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.